CZ SK

Vše pro převod hnací síly...

produkty vlastní značky a prověřené kvality

Tipy, rady a manuály k prevodom Challenge

Technická podpora

Pre bezproblémové dodanie našich produktov je veľmi dôležitá presná špecifikácia. Nie každý je odborníkom v tomto obore, preto radi pomôžeme pri identifikácii Vašich potrieb.

V prípade potreby osobnej návštevy nášho technického odborníka, zašlite svoju požiadavku na obchodno-technického zástupcu podľa Vášho regiónu.

Pre reťazové prevody - náš hlavný sortiment - sme pre vás pripravili všeobecné rady a tipy pro uľahčenie nákupu a použitia našich produktov.

Reťaze - tipy a rady

* Pri nákupe reťazí nezabudnite na spojky (spojovacie články, redukčné články).

* Pokiaľ potrebujete konkrétnu dĺžku reťaze, pripravíme Vám ju podľa Vašej požiadavky, podľa množstva - zadarmo, prípadne za minimálny príplatok.

* Pri zadávaní konkrétnej dĺžky reťaze je nejlepšie spočítať počet článkov reťaze, protože pôvodné reťaze môžu byť prodĺžené. Pokiaľ by ste merali takúto reťaz iba metrom, dostanete od nás reťaz s väčším počtom článkov a budete tak mať prácu naviac so skracovaním dodanej reťaze.

* Majte na pamäti, že valčeková reťaz sa skladá z vnútorných článkov a vonkajších článkov/deštičiek (1článok = 1rozostup) - pokiaľ nám teda spočítate iba vonkajšie doštičky reťaze, dostanete reťaz 2x kratšiu ako očakávate.
Pokud si nejste jisti, spočítejte počet čepů a opět nezapomeňte na spojku.

* Niektoré aplikáce vyžadujú reťaze vyššej pevnosti ako sa môže zdáť. Neváhajte nás preto kontaktovať s otázkou, či sa Vami požadovaná reťaz nedodáva v "zosilenom" vyhotovení alebo v inom, špeciálnom vyhotovení.

* "Kto maže, ten jazdí" - pokiaľ sa nebudete o svoje reťazové prevody starostlivo starať a mazať ich, budete nám síce zvyšovať obrat častejšími nákupmi, ale pre nás má väčší prínos "reklama" v podobe dlhodobo spokojného zákazníka.

* Veľmi dôležité je použiť pre nové reťaze tiež nové reťazové kolesá, prípadne pôvodné kolesá dôkladne skontrolovať!

* Pri použití novej reťaze na výrazne opotrebovaných reťazových kolesách môže dôjsť veľmi rýchlo k jej poškodeniu a spolu s novou reťazou tak budete musieť nakúpiť aj reťazové kolesá, ktoré ste predtým nevymenili...

Reťazové kolesá - tipy a rady

* Pri zadávani požiadavky na reťazové kolesá zvoľte vhodné vyhotovenie pre Vašu aplikáciu tak, aby ste po dodaní nášho tovaru mali čo najmenšie dodatočné náklady:

* bežne sa dodávajú takzvané "polotovary" reťazových kolies:

 - reťazové kolesá s jednostranným nábojom (pastorok) s predvrtaným technickým otvorom pre ďalšie opracovanie
 - reťazové kolesá bez náboja (disky) s predvrtaným technickým otvorom pre ďalšie opracovanie

* uvedené varianty však vyžadujú ďalšie náklady alebo prinajmenšom vlastnú prácu na špeciálnu úpravu pred samotnou montážou. Tieto náklady alebo stratu času je možné ušetriť nákupom nasledujúcich variantov reťazových kolies:

 - reťazové kolesá s nábojom pre kužeľové upínacie puzdro Taper Lock ...

 - reťazové kolesá s upraveným otvorom, drážkou pre pero a kalenými zubami...

 - reťazové kolesá na zakázku upravené podľa Vašej požiadavky (z polotovaru)...

 - reťazové kolesá neštandardné, vyrobené kompletne ako zákazková výroba...

 - Spočítajte si prosím, či sa Vám neoplatí niektorá z vyššie uvedených variant v porovnaní s Vašimi celkovými nákladmi.

* Veľmi dôležité je použiť pre nové reťazové kolesá tiež nové reťaze!

  - Pri použití opotrebovanej reťaze dôjde k opotrebeniu reťazových kolies veľmi rýchlo a spolu s novou reťazou (tá stará iba stihne poškodiť nové kolesá) budete musieť kúpiť reťazové kolesá znovu...

Sme výrobcom a dodávateľom rozsiahleho sortimentu vysoko kvalitných produktov pre prevod hnacej sily značky Challenge na českom, slovenskom a poľskom trhu.

Ako pobočka medzinárodnej skupiny Challenge Group pôsobíme na trhu od roku 2007, pričom história predaja reťazí Challenge na našom trhu začala už v roku 1996. Viac na stránke o našej spoločnosti.